Nakładanie ciekłych uszczelnień1. Przemysłowy robot dozujący JANOME JR2500N
q1

Połączenie wysoce precyzyjnego robota przemysłowego JR2500N z dozownikiem automatycznym Techcon Systems, stanowi w pełni zautomatyzowany system dozujący. Przy jego pomocy możliwe jest m.in. nanoszenie ciekłych uszczelnień w postaci punktów, linii oraz łuków.

Materiał może być podawany zarówno bezpośrednio z kartuszy jak również za pośrednictwem zaworu wysokociśnieniowego. Zawór/kartusz łączy się z dozownikiem automatycznym w celu uzyskania pełniej kontroli wypływu dozowanego uszczelnienia.

Główne zastosowanie zaworu wysokociśnieniowego:
– wysoka precyzja w dozowaniu materiału
– podawanie materiału ze zbiornika ciśnieniowego (z wyjątkiem tiksotropowych past gdzie konieczne jest użycie pompy wysokociśnieniowej)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
TS941 – zawór bębnowy wysokociśnieniowy

Zawór wysokociśnieniowy jest idealnym, ekonomicznym wyborem dla dozowania materiałów o wysokiej lepkości takich jak silikony, smary, pasty RTV, uszczelniacze. Jego konstrukcja powoduje, powrót bębna i odcięcie dopływu materiału z zassaniem jego resztek z dyszy po zaniku ciśnienia.

Opcjonalna komora olejowa zapewnia dodatkowe uszczelnienie i zabezpieczenie przed wilgocią, co znajduje zastosowanie przy dozowaniu materiałów wrażliwych na wilgoć.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
TS5322 – mini zawór bębnowy wysokociśnieniowy

Zawór o mniejszych wymiarach został stworzony do dozowania z większą dokładnością przy zastosowaniu mniejszego ciśnienia. Zasada działania jest identyczna jak w przypadku TS941.

2. Systemy wysokociśnieniowe Threebond

On Line Gaskets System z programowanym robotem aplikującym ciekłe uszczelnienia bezpośrednio na linii produkcyjnej zapewnia znaczącą redukcję kosztów wytwarzania, niezawodną jakość i wydłużenie okresów eksploatacji urządzeń produkowanych z zastosowaniem tego systemu. Typowa specyfikacja sytemu to pompa wysokociśnieniowa PB45 (PB30) dobierana zależnie od własności aplikowanego materiału, robot dozujący zapewniający dozowanie według programu roboczego w 3 lub 4 osiach, zawór dozujący SV lub SVRIII (zależnie od lepkości materiału) z odpowiednio dobraną dyszą dozującą z serii MN, przewód wysokociśnieniowy teflonowy z serii HH.

olgsystem1
olgsystem2
e1

Pompy wysokociśnieniowe PB45 i PB30 są przeznaczone do podawania pod wysokim ciśnieniem środków klejących i uszczelniających o wysokiej lepkości wprost z 20kg pojemników. W połączeniu z narzędziem dozującym lub automatycznym robotem dozującym doskonale nadaje się do precyzyjnego dozowania wymienionych materiałów, zapewniając jednolite, bez zniekształceń, niezawodne aplikacje. Charakteryzuje je niezwykle mocna konstrukcja i minimalne koszty eksploatacji. Poprzez użycie stałego, osobnego pojemnika na materiał do dozowania i specjalnego talerza zgarniającego oraz winylowych opakowań materiału wymiana opakowań z materiałem jest uproszczona, a ilość strat materiału zmniejszona. Tym samym unika się zanieczyszczenia miejsca pracy oraz chroni środowisko – właśnie poprzez znaczną redukcję odpadów.

e2

Zawory serii SV i SVR są wysokociśnieniowymi , sterowanymi pneumatycznie dwudrożnymi zaworami iglicowymi stosowanymi dla precyzyjnego dozowania środków klejących i uszczelniających o lepkości od 5 000 cP do 1 000 000 cP (od materiałów ciekłych o średniej lepkości aż po pasty). W połączeniu z robotem dozującym: trzyosiowym lub czteroosiowym stanowią doskonałe narzędzie dozujące w automatycznie sterowanych procesach produkcyjnych.