Akcesoria do dozowania – m.in. miksery statyczne SULZER MIXPACDysze miksujące (miksery statyczne SULZER MIXPAC, miksery dynamiczne) stanowią element końcowy urządzenia dozującego materiały dwuskładnikowe. W urządzeniu składniki transferowane są do miksera poprzez dwa oddzielne kanały. W mikserze odbywa się proces mieszania, który polega na wielokrotnym przenikaniu się strug przetłaczanych składników, dzięki czemu powstaje jednorodna mieszanina.

Dysze miksujące dostępne są w szerokim zakresie wykonań i opcji materiałowych co pozwala na ich zastosowanie w szeregu licznych aplikacji.  Oferta obejmuje miksery statyczne SULZER MIXPAC, dynamiczne oraz dedykowane adaptery umożliwiające wkręcenie igieł przemysłowych.

la 10-00 miksery statyczne sulzer mixpac
miksery statyczne sulzer mixpac dysze dozujace

Miksery statyczne SULZER MIXPAC stosowane są w przypadku materiałów o zbliżonych wartościach lepkości i długim czasie życia mieszaniny. Miksery dynamiczne stosowane są w przypadku materiałów o różnych wartościach lepkości.

Miksery Znajdują zastosowanie, zarówno w manualnych aplikacjach z zastosowaniem pistoletów ręcznych, jak również w zautomatyzowanych i złożonych systemach dozujących.

Typowe aplikacje: kleje poliuretanowe, metakrylowe, epoksydowe, silikony, żywice epoksydowe, zalewy elektroizolacyjne, materiały formierskie, elastomery poliuretanowe, pianki…. i wiele innych.