Akcesoria do dozowania – strzykawki i akcesoriaSeria akcesoriów dozujących CDS (Chemistik Dispensing Systems) składa się z komponentów przeznaczonych do współpracy z ciśnieniowymi oraz bezciśnieniowymi systemami dozującymi stosowanymi w przemyśle.

Odpowiednio dobrane zestawy dozowania pozwalają na wykonywanie szerokiej gamy aplikacji, takich jak: dozowanie mikropunktów, punktów, linii, krzywych, powlekanie, uszczelnianie i wiele innych. Precyzyjne wykonanie z materiałów nie zawierających silikonów oraz chlorków, zapewnia pełną zgodność ze standardami przemysłowymi oraz surowymi wymaganiami norm. Specjalna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania gwarantuje osiągnięcie maksymalnej precyzji, pełnej kontroli nad stosowaną aplikacją oraz redukcję kosztów związanych z odpadami.

Strzykawki przemysłowe z tworzywa sztucznego (HDPE) wraz z odpowiednimi tłoczkami oraz igłami reprezentują efektywną metodę dozowania szerokiej gamy materiałów.

Niski współczynnik tarcia ścianek wewnętrznych zapewnia dokładność i powtarzalność przy niewielkim zużyciu powietrza zasilającego.

Wyposażenie w gwint typu LuerLock umożliwia szybki montaż i demontaż igieł przemysłowych.

Spełniają wymagania norm i standardów przemysłowych – certyfikat.

Strzykawki – specyfikacja
Kolor

Filtr UV

Pojemność             

Wymiary

BEZBARWNAbrak

 

BURSZTYNOWAdo 520nm

 

CZARNApełna blokada
UV
 
3ml A=75.2 B=11.6 mm CDS-T3B CDS-T3BA CDS-T3BB
5ml

A=71.9 B=15.0

mm

CDS-T5B CDS-T5BA CDS-T5BB
10ml A=90.9 B=18.3 mm CDS-T10B CDS-T10BA CDS-T10BB
30ml A=118.4 B=25.2

mm

CDS-T30B CDS-T30BA CDS-T30BB
55ml A=175.5 B=25.6

mm

CDS-T55B CDS-T55BA CDS-T55BB

Tłoczki polietylenowe zapewniają równomierne rozkładanie powietrza na powierzchni cieczy i tym samym jednolite rozprowadzanie materiału w strzykawce podczas dozowania. Specjalna konstrukcja „z wycieraczką” zapobiega kapaniu cieczy i eliminuje straty powstałe w wyniku niedokładnego opróżnienia strzykawki. Wykluczają również możliwość dostania się niebezpiecznego materiału do wnętrza dozownika automatycznego.

Znajdują zastosowanie w dozowaniu materiałów od niskiej do wysokiej lepkości.

Adaptery służą do połączenia każdej strzykawki dostępnej w ofercie z dozownikiem automatycznym. Dostępne długości przewodów: 90cm (standard), 180cm.

Przykrywki pozwalają na szczelne zamknięcie strzykawki po zakończeniu dozowania lub po przygotowaniu strzykawki do dozowania.

Zaślepki służą do szczelnego zamknięcia strzykawki od dołu, główne zastosowanie to wstępne napełnianie strzykawki lub zabezpieczenie strzykawki po zakończeniu dozowania. Zaślepki posiadają gwint typu luer lock, co pozwala na łatwe zamocowanie w strzykawce.

Zastosowanie płaskiej powierzchni podstawy umożliwia postawienie strzykawki w pozycji pionowej. Zaślepka pasuje do wszystkich rozmiarów strzykawek przemysłowych.

Eliminuje możliwość dostania się niebezpiecznego materiału do wnętrza dozownika automatycznego. Pułapka bezpieczeństwa montowana jest na przewodzie adaptera.

Stojak umożliwia zamocowanie każdej strzykawki po skończeniu dozowania, co zapobiega zarówno wylaniu się materiału jak również dostaniu się materiału niebezpiecznego do wnętrza dozownika.

Włącznik DX9010 zastępuje pedał nożny sterownika automatycznego. Można go w łatwy i szybki sposób zamontować na każdej strzykawce dostępnej w naszej ofercie.