Roboty przemysłowe – osłony bezpieczeństwaOSŁONY BEZPIECZEŃSTWA

os1

Robot przemysłowy w połączeniu z osłoną bezpieczeństwa stanowi w pełni bezpieczny i wygodny dla personelu, zautomatyzowany system wykonywania różnorodnych aplikacji, takich jak: dozowanie, uszczelnianie, powlekanie, przenoszenie elementów i wiele innych.

Osłona bezpieczeństwa jako integralna część robota przemysłowego, zapewnia całkowite bezpieczeństwo osoby obsługującej maszynę. Specjalna konstrukcja w czasie pracy manipulatora, w pełni ogranicza dostęp do ruchomych elementów mogących zranić operatora, a podczas postoju pozwala na łatwe i bezproblemowe dokonanie czynności konserwacyjnych.

Integracja obwodów elektrycznych osłony z obwodem bezpieczeństwa robota, pozwala na natychmiastowe przerwanie pracy manipulatora w sytuacjach awaryjnych.

Oferta obejmuje, zarówno standardowe osłony bezpieczeństwa, przeznaczone dla wszystkich dostępnych modeli, jak również osłony nietypowe wykonywane na specjalne zamówienie.

Standardowo szkielet osłony wykonywany jest z profili aluminiowych, ściany z poliwęglanu, a ściana dostępowa wyposażana jest w kurtynę świetlną lub drzwi z wyłącznikiem elektrycznym.

Zewnętrzny pulpit sterowniczy zapewnia pełną kontrolę manipulatora w trybie pracy automatycznej.

Pick&place i wylewanie uszczelki
os3