Akcesoria do dozowania – skrobak i szpatułkiNarzędzia Techcon System służą do nakładania, wygładzania oraz usuwania szczeliw i klejów w wielu aplikacjach związanych m.in. z przemysłem lotniczym. Wykonanie narzędzi z tworzywa sztucznego eliminuje możliwość powstawania uszkodzeń i zadrapań na powierzchniach delikatnych detali.

Wykonany z Celcon’u® skrobak posiada wygodną 19mm powierzchnię roboczą i służy do usuwania szczeliw z obszarów wymagających wyczyszczenia lub poprawy. Do wspomnianych obszarów zaliczyć można elementy poszycia kadłuba takie jak: połączenia zakładkowe, doczołowe, wyjścia antenowe, owiewki, odkuwki itp. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, krawędzie skrobaka zostały wygładzone. Koniec narzędzia został wyposażony w otwór umożliwiający przechowywanie po zakończeniu pracy.

Dostępne oddzielnie lub w 3-elementowym zestawie szpatułki znajdują zastosowanie w szerokim zakresie zadań włącznie z nakładaniem i wygładzaniem past oraz mikstur powstałych w wyniku wymieszania klejów wielo-składnikowych. Wykonane z Nylonu z wypełniaczem szklanym zapewniają bezpieczną pracę z delikatnymi detalami. Specjalna konstrukcja szpatułki zapewnia długą żywotność narzędzia bez konieczności częstej jego wymiany.